Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Інструктаж з охорони праці

1. Навчання працівників знань охорони праці


Наниматель зобов'язаний забезпечити навчання, інструктаж, підвищення кваліфікації та перевірку знань працівників із охорони праці (ст. 226 ТК РБ).

Навчання, підвищення рівня життя та перевірка знань з питань охорони праці робочих проводиться відповідно до Типовым становищем про невпинному професійному навчанні робочих, затвердженим спільним приказом-постановлением Міністерства освіти й науку й Міністерства праці РБ від 02.06.1995 р. №201/51, і Правилами навчання безпечним методам прийоми роботи, проведення інструктажу та знань з питань охорони праці, затвердженим постановою Міністерства праці та соціального захисту РБ від 30.12.2003 р. №164.

Навчальні плани і програми для підготовки робочих за професіями мають передбачати теоретичне навчання за питанням охорони праці та виробниче навчання безпечним методам прийоми праці.

Теоретичне навчання ввозяться рамках спеціального навчального предмета «Охорона праці» і (чи) відповідних розділів спеціальних предметів у обсязі щонайменше 10 год.

Якщо навчання відбувалося професій робочих, зайнятих на роботах із підвищеною небезпекою, предмет «Охорона праці» викладається обсягом щонайменше 60 год у державних установах, які забезпечують отримання професійно-тех-нічної освіти, і проінвестували щонайменше 20 год - на курсах у організації.

Навчання безпеки праці проводять за навчальних програм, складеним з урахуванням типових програм. Під час підготовки за професіями, яких пред'являються додаткові (підвищені) вимоги безпеки праці, програма узгоджується з відповідними органами державного нагляду.

Підготовка, перепідготовка, отримання другий професії, на підвищення кваліфікації за фахом робочих завершується іспитом в кваліфікаційної комісії.

Склад комісії визначається Положенням про порядок атестації осіб, минулих навчання професій робітників у умовах безперервного професійного навчання, і привласнення ним кваліфікації. У екзаменаційні квитки включаються питання охорони праці. Результати перевірки знань з питань охорони праці оформляються протоколом, що зберігається 5 років, і фіксують у власній картці (прил. 3), якщо вона застосовується.

Відповідальність за організацію своєчасного і більш якісного навчання дітей і перевірку знань у цілому в підприємству покладає наймача (головного інженера, технічного директора), в підрозділах (цеху, ділянці, майстерні, лабораторії) - на керівника підрозділи, а навчальному закладі - на директора. Своєчасність навчання методам безпеки праці працівників і навчального закладу контролює відділ охорони праці, або працівник, яку покладено ці обов'язки наказом керівника підприємства (навчального закладу).


2. Навчання безпеки праці навчальних закладах


Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31