Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Культура Киргизстану

Культура Киргизстану


Звичаї і обряди кыргызского народу. Традиційна одяг. Національні житла

Традиції народів Киргизії, т. е. традиційно живе народ, що складалося століттями у житті, що дозволило зберегтися йому, завжди цікавить дослідників, мандрівників, туристів. Та розумна достатність, століттями яка накопичується образ народу, його культура, самовираження, приваблює зараз у район Азії.

Житла

Кочовий спосіб життя накладає життя людини умови. І це отже, що його житло має бути пристосоване і зручне життя. Тож традиційним житлом киргиза була юрта, в основі якої становив дерев'яний каркас, располагаемый навкруг, яке завершувалося куполообразным шатром. У центрі намету було отвір для виходу диму від вогнища, що у зимовий період розлучався для тепла в юрту. Стіни юрти закривалися циновками з чия (жорсткий злак), поверх якого накладалися товсті куски-пластины з повсті. Зліва від входу в юрту перебувала чоловіча половина, до котрої я перебувають предмети чоловічого побуту: сёдла, збруя для коней, предмети для полювання й до т. буд. Праворуч від входу до юрти розташовувалася жіночій половині. У центрі юрти знаходилося вогнище, на яких біля стіни на дерев'яної підставці лежали стопи ковдр, скриньок. Килими - особливе прикрасу юрти. Місце за осередком саме почесне. Його з права обіймав хазяїн дому чи дуже почесну гість. На зиму сім'ї киргизів збиралися умісти, а навесні розпадалися на групи та йшли кочувати з отарами тварин на високогірні пасовища.

Житла киргизів, які живуть оседло і котрі займаються землеробством, виглядали вдома складені їх саманного цегли. Саманный цегла був глину, замішану з дрібно порізаної травою, висушеною сонцем. У будинках киргизів, як і зараз в інтер'єрі вдома великій ролі грають повстяні килими, настінні панно з вишивкою, скрині для зберігання речей. Традиційно велику за обсягом роботу киргизи роблять спільно. Близько вдома киргиза розташована веранда, зазвичай прикрашена виноградом, навколо вдома ростуть фруктові дерева, багато квітів, віддалік розташовуються загони для худоби.

Житло міського киргиза представляє, зазвичай, секционную квартиру, що складається зазвичай з цих двох, трьох, чотирьох кімнат, корпусні меблі стоїть попід стінами, посередині кімнати на підлозі, та на стінах килими.

Одяг

Одяг киргизів також була пристосована для умов життя, обумовлений виглядом діяльності. Це була ситцева чи бязева сорочка, просторі штани на зав'язці. Поверх сорочки надівався камзол, шитий приталено, в холодну погоду поверх якого надівався халат на ваті чи домотканого сукна. Зимова одяг киргизів - це овчинні кожухи і штани з овечої вовни хутром до будинку. Взуття киргизів - це чоботи на м'якої підошві без каблуків. Літній головного убору киргиза - шапка з тонкого, білого повсті з отворотами-полями з чорного оксамиту. Зимовий головного убору був шапку-вушанку з овечих шкур.

Традиційна жіно...

Страница 1 из 5 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31