Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Один раз на все життя

1. Чи можливий шлюб за коханням? Закоханість


Завдання заняття:

Допомогти підліткам замислитися над тим, який сенс має поняття «любов» ніж кохання відрізняється від закоханості. Зробити першу спробу осмислити рядки Біблії (Побут. 2, 24).

Хід заняття:

Питання: Чи можливий шлюб за коханням?

Повідомлення вчителя: Три значення слова «любов»

Ерос - насолоду плоті

Филео - утилітарна любов (люблю картоплю, морозиво тощо.)

Агапе - жертовна любов.

Таємниця людської любові завжди приковувала себе увагу. У неї жадали проникнути багато, але й освічених Богом людей її двері незмінно виявлялися закриті. Мудрейшего царя Соломона. Сам Бог вчив пізнавати «природу тварин і звинувачують властивості звірів, прагнення вітрів і думки людей, відмінності рослин i сили коренів. Пізнав тим, й заповітне і виразне».

Втім з якоїсь особливої причини чотири речі залишилися для царя незбагненними: «Шляхи орла на небі, шляху змія на скелі, шляху корабля серед моря, и шляху чоловіка дівиці». (Притч. 30, 19-20).

Це біблійне вислів викликає такі думки. Шлях орла в небі - символ всього трансцендентного, що піднімається на неозору висоту й приховується за обрієм нашого пізнання. Це - таємниці духовного світу, богослов'я і богообщения. Недарма Господь порівнював Своїх учнів із орлами (Лк. 17, 37).

Шлях змія на скелі - все загадкове, приховане, таящееся в надрах, зокрема й «глибини сатанинські». Невипадково Біблія іменує диавола хитрейшим змієм.

Шлях корабля морем - це мотиви людського серця, якими керуємося, плаваючи в кораблі життя з суетному і бурхливому «житейському морю».

І, нарешті, шлях чоловіка дівиці, як і гріхи шлюбу, свідчить про таємниці інтимних стосунків.

Як кажуть, цар Соломон поставив їх до одного ряду зустрічей за несповідимими долями Панове, прихованими підступами диавола і глибинними намірами серця людського. Інтимне близькість віддалений від ока, і навряд чи коли її перипетії будуть розкрито.

«Таємниця любові більше, ніж таємниця смерті, - переконаний російський поет Костянтин Бальмонт, - оскільки серце захоче жити й померти заради Любові, але з захоче жити без Любові… Любов дає бути, у пеклі чи раю, але будь-коли стає в середньому царстві, розташованому між двома цими полюсами. У любові немає людського особи. Вона має лише образ Бог і погода образ диавола».

Інший наше велике співвітчизник, філософ Володимир Соловйов розрізняє п'ять шляхів любові. Перший він називає «глибинами сатанинськими» й напозір обходить мовчанням, маю на увазі перекручення та «природний розпуста». Продаж тіла він прирівнює до некрофілії.

Друга м...

Страница 1 из 13 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31