Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Інфраструктура товарного ринку

1. загальна Характеристика товарного ринку


. Сутність ринку України і умови його функціонування


Ринок - це всякий інструмент чи механізм, який зводить разом покупців і продавців (постачальників) конкретного товару чи послуг. Відомі й інші визначення ринку. Найбільш адекватно відбиває сутність, зміст ринку визначення, яке трактує ринок як засіб чи механізм реалізації і придбати товари та надаваних послуг, у якому беруть участь продавці та покупці, тобто. система співвідношення пропозиції з попиту різних власників. Отже, ринок є вартісну систему обміну різними продуктами праці.

Формування ринку минуло ряд етапів.

Слід звернути на той факт, зростання і навіть поглиблення поділу праці безпосередньо впливає в розвитку виробничих відносин. Перше велике громадське розподіл праці відбулося рамках первіснообщинного ладу. Результатом даного поділу стало виділення пастушачих племен, що створила умови появи регулярного обміну між племенами. Майнове нерівність, що було наслідком громадського поділу праці, призвело до виникнення класів у суспільстві: панів і рабів, та формування рабовласницьких відносин, рабовласницького суспільства.

Подальше зростання продуктивних відносин, за умов формування рабовласницького суспільства, навів до другого великому громадському поділу праці - відділенню ремесла від землеробства, яке поклало початок відділенню міста від села, виникненню протилежностей з-поміж них і зародженню товарного виробництва. Розвиток обміну призвело до у себе третє велике громадське розподіл праці - відокремлення торгівлі з виробництва і виділення купецтва. На етапі рабовласництва товарне виробництво і товарне звернення розвинулися слабко, ринок був у зародковому стані.

Практично таке саме становище зберігалося і за феодалізмі: товарне виробництво поширення не одержало, панівним було натуральне господарство, диференціація громадського виробництва була незначною, товарний обмін охоплював лише невелику частину продукції сільського господарства і трохи дрібних ремісничих підприємств та, крім того, носив не регулярний характер.

Вирішальне впливом геть формування ринку справила капіталістичне суспільство: становлення капіталістичних взаємин держави і капіталістичного виробництва. Виникнення та розвитку машинної індустрії супроводжувалося формуванням нових галузей виробництва, подальшим поглибленням громадського поділу праці, спеціалізацією, кооперированием і кооперацією праці, оптимізацією умов реалізації продукції.

Функціонування ринку на сучасних умов неможливий без наявності наступних соціально-економічних умов:

громадське поділ праці і спеціалізація виробників - кожен виробник спеціалізується з виробництва будь-якої продукції, виробництво якої пов'язані з наступним її обміном над ринком в іншу продукцію...

Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31