Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Хроніка класової боротьби в Естонії

ХРОНІКА КЛАССОВОЙ БОРОТЬБИ У ЕСТОНІЇ

1902-1941

Посвящается В.Кингисеппу


Передмова. Ця робота, ознайомить читача із багатьма фактами революційної боротьби робітничого класу Естонії під главі зі своїми авангардом КПЭ. Труден не був їхнім шлях. Були спочатку недовгі їх перемоги, але пройшовши крізь смерть своїх друзів, каторги, табору, через полум'я громадянську війну, через німецьку окупацію та його ставлеників на чолі із сучасним героєм буржуазної Естонії - Пятсом, вони прийшли до перемоги, до перемоги радянської влади!

1902

У 1902-ом року під керівництвом М.И. Калініна було створено соціал-демократичні гуртки на вагоностроительном заводі «Двигун», фанерній фабрики Лютера та інших промислових підприємствах Таллінна. Була організована підпільна друкарня, де друкувалися революційні листівки і прокламації, і навіть розмножувалися статті з ленінської «Іскри».

Наприкінці минулого року із тих представників соціал-демократичних гуртків організований «Центральний робочий гурток».

1904

Створено Талліннський комітет РСДРП.

1905

Наприкінці березня відбулося нелегальне розширене засідання Таллиннского комітету РСДРП з участю робочих представників від фабрик і заводів.

16 жовтня Новому ринку Таллінна царська влада розстріляли беззбройних робочих. Ця дата оголошено Днем пам'яті і до неї пристосовували випуск листівок, проводилися політичні страйку та збори робочих.

У робочому передмісті Таллінна відбувся мітинг, після якого демонстрація попрямувала до центру міста на площа Новий ринок, але зустрінута вогнем поліції. Близько дев'яноста людина загинуло, двісті поранено. Чотири дня відбулися похорон жертв цієї варварської акції. Двадцять тисяч жителів йшло у жалобної процесії. На братній могилі поставили простий дерев'яного хреста з написом на металевої пластині: «Слава загиблим!».

25 жовтня Загальна страйк робочих. Так страйкуючі в Нарві провели велику політичну демонстрацію. На чолі багатотисячної колони демонстрантів йшла з прапором, староста кренгольмцев, більшовичка, А. Крейсберг. Того ж вечір вона вимовила перед робітниками, зібранням у приміщенні суспільства тверезості, полум'яну мова, закликаючи піднятися на рішучу боротьбу проти царського сваволі.

Про становище у місті місцеву поліцейську начальник доносив у своїй телеграмі до Петербурга: «Зараз почали страйк все фабрики і Нарви, робочі ходять із червоними прапорами, вимагають підвищення заробітної плати 8 годинникового робочого дня, страйкуючих понад 10 000, військо на бойовий готовності».

1 листопада по страйкуючим відкритий вогонь, один робочий убитий.

27-29 листопада о Тарту відбулося Всеэстонское збори народних представників. Мета проведення зборів – відвернути трудящих від революційної боротьби, але 500 з 800 –т були представниками найбіднішої селянства, робітників і радикальної інтелігенції, революционно-демократических поглядів. Вони відме...

Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31