Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: XIX сторіччя в історії Росії: епоха блискучих перемог і нищівних поразок

Державне освітнє установа

Вищої професійної освіти

"РОСІЙСЬКА МИТНА АКАДЕМІЯ"

Кафедра гуманітарних дисциплін


ЕСЕ

з дисципліни "Вітчизняна історія"

на задану тему "XIX століття Росії: епоха блискучих перемог України й гірких поразок, успіхів, і розчарувань"
Выполнил:

студент 1-го курсу очній форми

навчання юридичного факультету, р

руппа

Ю-103 Дондокова Д. Б.

Перевірив:Люберці 2010


Девятнадцатый століття Росії, на мою думку, є найцікавішим на дослідження. Це епоха блискучих перемог України й нищівних поразок, успіхів, і розчарувань. Цей століття можна було б назвати "веком-хамелеоном", адже періоди ліберальних реформ тут змінювалися консервативної спрямованістю політики, а за великими перемогами йшли нищівні поразки. Розкриваючи причини даної нестабільності, слід звернути увагу, що все політика цього періоду визначалася як об'єктивними чинниками, а й суб'єктивними (зокрема, у неї пов'язані з особистостями нових імператорів - протягом XIX століття було п'ятеро).

Говорячи про причини загальної нестабільності XIX століття, слід з соціально-економічного розвитку Росії кінця вісімнадцятого - початку XIX століття. Цей період знаменним тим, що разом протікали процеси - розкладання феодально-кріпосницького господарства і почав промислового перевороту, безсумнівно, тісно взаємозалежні.

Варто згадати ознаки феодального господарства, головною з яких є його натуральний характер (продукція виробляється головним чином заради споживання усередині її самої господарства, а чи не продаж). Криза феодально-кріпосницького ладу насамперед висловився в усі більшому втягуванні поміщицьких господарств у товарно-грошові відносини. Цей процес відбувається був у скасування панщини й переведення селян на грошовий оброк - в нечерноземных губерніях, соціальній та перекладі селян на так звану месячину - селяни були зобов'язані працювати лише з панщині, поміщик їх годував і одягав, тобто. становище кріпаків у разі нагадувало становище рабів на плантаціях (в чорноземних губерніях).

Початок промислового перевороту - процес переходу від мануфактури, заснованої на ручному праці, до машинному виробництву, - теж має специфічні характеристики. До них слід віднести "відстається" характер промислового перевороту Росії, величезну роль держави, впливом геть хід слідства залізничного будівництва.

Але треба зазначити, що попри яке започаткували розкладання феодально-кріпосницької системи, вона була досить життєздатною, натуральне господарство як і переважало.

Розкриваючи зміст цієї теми есе, привертає увагу до неоднорідний характер внутрішньої політики Олександра Першого, на різку зміну його поглядів як наслідок, зміну політичного курсу.

Перший...

Страница 1 из 5 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31