Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Основи вивчення відчуттів і сприйняттяОСНОВЫ ВИВЧЕННЯ ОЩУЩЕНИЙ І СПРИЙНЯТТЯ

(КУРС ЛЕКЦИЙ)


КРАТКИЙ КУРС ЛЕКЦИЙ


ЛЕКЦІЯ 1. Відчуття і ставлення до як процеси безпосередньо почуттєвого відображення дійсності

сприйняття зоровий відчуття слуховий

Відчуття і ставлення до як процеси безпосередньо почуттєвого відображення дійсності можуть бути розглянуті лише у контексті проблеми розвитку психіки загалом.

З погляду філософії питання зародження психіки коріниться у питаннях: Що є первинним? Що таке об'єкт відображення? Що таке суб'єкт? Що таке відбиток взагалі? основні напрями філософії - матеріалізм і ідеалізм. Ідеалізм і всі школи ідеалізму наводили систему аргументації, яка доводила, що первинний сам суб'єкт, відбитий об'єкт - вторинний. Матеріалізм стверджує протилежне. Компромиссные розв'язання проблеми знаходять інші школи.

Існує ціла ряд навчань, пропонують принципове розв'язання проблеми виникнення психіки:

1.Антропопсихизм - Психіка є тільки в людини.

2.Панпсихизм - Загальну одухотворення. Процес відображення
єдиний, як на живу, і у неживої матерії.
3.Биопсихизм - Щойно з'являється подразливість в живої
істоти - вже можна казати про психіці.
4.Нейропсихизм - Психіка з'являється тільки і тоді, де
є нервова система і аналог мозку.
Вітчизняна психологія дотримується матеріалістичної ідеї у тому, що психіка - це таке властивість матерії, що виникає тільки найвищих щаблях його розвитку.

Наявність дратівливості у біологічних об'єктів одна із найважливіших елементів відмінності процесів відображення на живу і неживої природі. Раздражимость дозволяє зберігати цілісність живого організму у навколишньому середовищі. Принаймні еволюційного ускладнення біологічних систем подразливість перетворюється на чутливість, в диференційовані відчуття й сприйняття. З'являється психіка. Змінюється роль самого процесу відображення у відносинах з довкіллям, від безпосередніх реакцій, пов'язаних із підтримкою життєдіяльності організму, до опосередкуванню.

Відчуття виникають там, де є органи почуттів, де є психіка. Відчуття забезпечують адекватне реагування на подразники, які є у цей час необхідними. І на цій основі сьогодні проведена межа між подразливістю і відчуттями. Відчуття притаманні вищим тварин і людині, оскільки вони обумовлюються як безусловно-рефлекторными, ...

Страница 1 из 13 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31