Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Весна-2010 у Таїланді
Весна-2010 Таїланд має


Підготував Стас Таланов 7Б


Трохи історії


До середини позаминулого століття Сіам – так раніше називали Таїланд – був практично закритий для зовнішнього світу. Власті Сиама косо дивилися на поява іноземних гостей, тим щонайменше окремі європейські судна у тайські порти зазирали – як виняток. Однією з винятків виявилося також і російський кліпер "Гайдамак" під керівництвом капітана Петшурова. Його рапорт відвідання Бангкока датований 1863 роком, – певне, відтоді і треба вести відлік контактам між нашими країнами.

Вікно у Росію


Через кілька років тому після візиту "Гайдамака" на сіамський престол зійшов новий монарх з цієї родини Чакри під назвою Самдет Пхра Параминдр Мага Чулалонгкорн Пхра Чулак Пхрао. Якщо коротко – король Чулалонгкорн Рама V. Його не було даремно прозвали "сіамським Петром": новий монарх відразу заявив про бажання відкрити країну, і встановити дружні відносини з ближніми і далекими сусідами. Серед країн, що представляють інтерес для Сиама, освічений монарх зазначив і Росія. У цьому була стільки ж доброї волі, як і тверезого політичного розрахунку. На той час Англія й Франція практично поділили Індокитай, і Сіам залишався останньої незалежної країною на півострові. Перспектива виявитися між двох жорен королю Чулалонгкорну неможливо посміхалася, і настійливо почав не менш могутнього союзника. У прозорливості Чулалонгкорну не відмовиш – кращого мосту для налагодження відносин із обома потенційними агресорами, ніж величезна Російська імперія, було знайти. Як це і кращого клину для вбивания між двома суперниками.

Раніше дипломатів і царствених осіб, ще 1875 року, у Бангкоку встиг побувати знаменитий этнограф-путешественник Микола Миклухо-Маклай. Чулалонгкорн особисто зустрів російського вченого, докладно розпитав його про Росію і спорядив охоронною грамотою, яка наказувала місцевої влади сприяти йому всіляке сприяння дослідженнях. Через сім років, коли правляча сіамська династія відзначала своє століття, на торжества прибула вже ціла військова ескадра під андрїївським прапором.

А далі контакти на рівні пішли наростаючою. У 1891 року капітан російської канонерки "Сивуч" привіз королю Сиама подарунок від російського царя – найвищу нагороду Російської імперії орден Андрія Первозваного. Тоді країни обмінялися візитерами лише на рівні принців крові: імператор Олександр III зустрів у своєї літньої резиденції брата Чулалонгкорна принца Дамронга, а цесаревич Микола завдав візит до Бангкок. На коронації Миколи II серед високих зарубіжних гостей був і сіамський принц Чира.


Звід гвардійців у подарунок

У 1897 року сіамський король пішов у перше турне Європою в власної яхті "Маха Чакри". У королівських планах значилися зустрічі з главами урядів і монархами семи країн – Франції, І...

Страница 1 из 7 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31