Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Хлопчик Вася з села Шанчерево

Хлопчик Вася із села Шанчерево

Дмитро ПАНКОВ

У 1912 року почався перша Балканська війна. Її вели під час визволення від гніту султанської Туреччини Болгарія, Греція, Сербія, Чорногорія.

Патріотичні почуття охопили Росію. Десятки російських жінок йшли війну сестрами милосердя, повторюючи досвід російсько-турецької війни 1877-1878 років, коли допоможе південних слов'ян пішли 118 сестер милосердя, серед яких були Софія Энгельгард, Ольга Юханцева, Олександра Теплякова, Юлія Вревская. У 1912 року жителі Тамбова почули марш «Прощання слов'янки». Невдовзі став відомий, що його автором був Василь Іванович Агапкин. Тоді і гадки не мав, що «Прощання слов'янки» стане твором, якого згодом не пройде жодна патріотичне починання, пробуджуючи глибокі почуття до Батьківщині, до тих, що йде його захищати.

Написане для фортепіано, твір було оркестрировано Я. Богорадом. Партитура і клавір випущені друком видавцями Москви й Санкт-Петербурга. - Я мав на меті, - говорив Василь Іванович, - щоб «Славянка» чіпала всіх, навіть почув її краєм вуха... Марш, народжений на тихою Гімназичної вулиці Тамбова, схвилював серця як що йдуть на визвольну війну, а й поетів А. Федотова, У. Максимова, У. Лазарєва. Вони написали вірші на мелодію маршу. Ніхто гадки на мав, що просив милостиню тут Рязані хлопчик Вася із села Шанчерово якось стане найкращим корнетистом 308-го Царевского резервного батальйону Астраханського піхотного полку.

- Бути тобі великим музикантом, - сказав якось капельмейстер батальйону Агапкину. - Возьмешься за трубу. У оркестрах завжди бракує сурмачів. Завзяті репетиції зробили свою справу. Василя якого зарахували до Тамбовский сьомий запасний кавалерійський полк. Він був штабтрубачом полку.

Здійснилася Борисова мрія Агапкина і Тамбовском музичному училище. Гордістю цього музичного установи були викладачі: композитор Г.А. Сметанин, Ю.М. Реентович. Наставником Василя був Федір Михайлович Кадичев, прививший учневі почуття смаку і диригентського мистецтва.

У 1918 року Агапкин добровольцем пішов у Червону Армію й навіть організував духовий оркестр у першому червоному гусарському полку. Під марші оркестру червоні гусари пройшли сотні вогненних верст, обороняючи від німецьких військових і білополяків Гродно, Барановичі, Мінськ.

Після повернення Тамбов, Василь Іванович керував музичної студією і оркестром у військах ГПУ.

Наприкінці 1922 роки він розпрощався з Тамбовом, продовживши свій творчий діяльність у Москві. Тут був підтримана його ідея організувати духовий оркестр з безпритульних. Якось у одне із похмурих днів до Василя Івановича додому прийшов офіцер комендатури Кремля.

- Ми добре знаних за Тамбова, - сказав. - Нам необхідна ваша допомогу: йдеться про перенастройке годин на Спаської вежі.

- От і не годинникар, - відповів Агапкин.

Офіцер усміхнувся:

- Годинникар вже сьогодні існують. Потрібен мастер-музыкант, тим паче, автор «Прощання слов'янки».<...

Страница 1 из 3 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31