Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Російська культура в першій половині ХIX століття

Російський державний педагогічний університет ім. А.І. Герцена

Эcce

По дисципліни:

Вітчизняна історія

Тема:

Російська культура, в першій половині IX століття

Виконала студентка

1 курсу, група 4-10 ЗМОф

Іванова Ганна Валеріївна

Перевірив професор Баришніков Михайле Миколайовичу

2010


Зміст


Запровадження. Основна думка цього часу

1. Розвиток освіти і освіти

2. Наукові досягнення

3. Розквіт літератури

4. Театральне життя Росії

5. Балет

6. Музична культура

7. Живопис і скульптура

8. Архітектура і містобудування


Запровадження

Основна думка цього часу

Історія культури передбачає, передусім, комплексне вивчення її сфер: історії науку й техніки, побуту, освіти й суспільного думки, фольлористики та літературознавства, історії мистецтва тощо. буд.

Стосовно ним історія культури постає як узагальнювальна дисципліна, розглядає культуру цілісної системи у єдності та взаємодії всіх його областей

Зацікавлення історії російської культури почав виявлятися у Росії приблизно 30 —40-і роки в XIX ст. Він був із зростанням національної самосвідомості, загальним інтересом історичного минулому нації, ідейній боротьбою цього часу, із суперечками західників і слов'янофілів про долю Росії.

На той час належить поява поняття «культура», якій у першій половині в XIX ст. частіше відповідало слово «просвітництво». Уперше термін «культура» є у «Карманном словнику іноземних слів, увійшли до складу російської», виданому М. В. Петрашевским в 1845 — 1846 рр.

Надзвичайний злет вітчизняної культури у першій половині 19 в. дозволив назвати цей час «золотим століттям». Якщо економічному просторі і соціально-політичному розвитку Росія відставала передових європейських держав, то культурних досягненнях вона лише йшла поруч із ними, а й випереджала.

Розвиток російської культури у першій половині 19 в. спиралося на перетворення попереднього часу. Проникнення елементів капіталістичних взаємин у економіку посилило потреба у грамотних можливостей і освічених людях. Міста стали основними культурними центрами. Нові соціальні верстви втягувалися в громадські процеси. Культура розвивалася і натомість наростання національної самосвідомості російського народу й у з цим мала яскраво виражений національного характеру. Істотно впливає на літературу, театр, музику і на образотворче мистецтво справила Вітчизняна війна 1812 року.

Проте консервативні тенденції у політиці імператорів Олександра 1 та Миколи 1 стримували розвиток культури. Уряд активно боролося з її появою передовий думки у літературі, публіцистиці, театрі і живопису. Воно перешкоджало широкому народному освіті. Кріпацтво не дозволяло користуватися високим...

Страница 1 из 9 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31