Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Держава і право БРСР у другій половині 50-х - 80-х років ХХ ст.ЛЕКЦІЯ


«Держава право БРСР у другій половині 50-х - 80-х ХХ в.»


з дисципліни


«Історія держави й права Білорусі»1. Вищі і місцевих органів державної влади керівництва БРСР у другій половині 60-х - першій половині 80-х ХХ в.


XXII з'їзд КПРС, який пройшов жовтні 1961 року прийняла третю програму Комуністичної партії СРСР, яка передбачала перехід від соціалізму до комунізму. Програма визначала такі, які було вирішити, задля досягнення поставленої мети:

Програмою передбачалося встановлення громадського самоврядування за збереження керівної роль комуністичної партії, зближення та розвитку соціалістичних націй й створення нового співтовариства, яке зватиметься радянський народ.

Кожна з цих положень визначало напрям державного будівництва у БРСР.

У 1964 р. жовтневий Пленум цк кпрс усунув з влади М.С. Хрущова і посаду Першого секретаря цк кпрс був обраний Л. Брежнєв, згодом у 1966 р. він же обраний Генеральним секретарем цк кпрс, а 1977 р. одночасно ставати і Головою Верховної ради СРСР, цим сконцентрувавши в руках 2 вищі посади на керівництві партією й державою. Передача диктаторських повноважень Л. Брежнєву відбулася сам собою, і разом з посиленням адміністративно-командної системи. Партійні комітети, відповідно до своєї багатоступінчастої номенклатурою, підпорядкували собі Ради - від Верховного до сільських, все державний распорядительно-исполнительные органи країни, профспілкові організації, комсомол, спортивні та інші громадські організації. Тим самим було комуністична партія фактично перестав бути політичної партією, перетворившись на государственно-сословную організацію на подобу середньовічних конфесійних установ.

Тоді як тоталітарна сутність системи старанно ховалася, велася посилена загальна пропаганда, яка б забезпечити враження, що нібито народ має всі демократичні прав, а партійно-державні установи роблять усе задля якнайшвидшого будівництва комуністичного суспільства, де всі працюватимуть наскільки можна і користуватися всім у відповідності зі своїми потребами.

Значні зміни у структурі та компетенції державні органи БРСР припадають на 1964-1965 рр. Відповідно до ст постановою жовтневого Пленуму цк кпрс (1964 р.) у Білорусі скасували розподіл обласних Рад та його виконавчих комітетів виробничого принципу, було відновлено єдині обласні та районні Ради та його виконкоми, і навіть єдині обкоми і райкоми партії.

У цей самий період спостерігається щодо розвиток промисловості, у БРСР. У республіці було створено хімічна промисловості, почали працювати комбінати «Білоруськалій», гродненський «Азот», Гомельс...

Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31