Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Фінансові обчислення

ПРИКЛАДИ ФІНАНСОВИХ ВЫЧИСЛЕНИЙ


1. Поняття прості і складні відсотків. Ефективна і номінальна відсоткові ставки


Перш ніж розпочати фінансовим обчисленням, ознайомимося з основними поняттями фінансової математики. Розглянемо нарахування відсотків з простий та дуже складною відсоткової ставками. І тому наведемо поняття поточної вартості від грошей і майбутньої вартості грошей.


1.1 Поточна і майбутня вартість грошей


Поточна вартість грошей - PV (скорочення від «present value») - сума, якої власник має сьогодні.

Майбутня вартість грошей - FV - («future value») - це сума, яку власник отримає через якийсь певний час.

Взаємозв'язок майбутньої й поточної вартості грошей визначається наступним співвідношенням:

=PV? (1+i)(1)


Де і- відсоткову ставку Банку.

Наприклад, якщо банківська відсоткову ставку становить 10%, то за рік сума на банківському рахунку зросте 1,1 разу. Доход володаря рахунки становитиме і? PV = 0,1? PV.

Існує дві способу нарахування відсотків: за простою відсоткової ставки і по складної відсоткової ставці.


1.2 Нарахування доходу за простою відсоткової ставці


При нарахуванні доходу за простою відсоткової ставці inp дохід щоразу нараховується на спочатку вкладену суму (за рік прибуток становитиме inp? PV; два роки 2? inp? PV; через 5 років - 5? inp? PV; через n років - n? inp? PV). Отже, при нарахуванні доходу за простою відсоткової ставці через n років на рахунку у власника буде сума:

=PV? (1+inp?n)(2)


Примітка. При нарахуванні доходу за простою відсоткової ставці проміжні доходи власника не реинвестируются, цебто в них відсотки не нараховуються.

Співвідношення (2) описує лінійну залежність майбутньої вартості грошей FV від часу n.

Висновок. Отже, при нарахуванні доходу за простою відсоткової ставці сума коштів на рахунку зростає по лінійному принципу.


1.3 Нарахування доходу по складної відсоткової ставці


При нарахуванні доходу по складної відсоткової ставці iдоход нараховується не так на початкову, але в накопичену суму. Проміжні доходи - у цьому випадку інвестуються, чи, як у такі випадки, відбувається нарахування відсотка на відсоток.

Коли наприкінці першого року сума на рахунку становила PV (1+i), то кінці другого року його становитиме PV ? (1+i)2, наприкінці третього - PV ? (1+i)3 тощо. Після завершення n років сума на рахунку власника становитиме:

=PV (1+i)n(3)

Коефіцієнт


<...

Страница 1 из 4 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31