Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Філософський погляд на формування аскетичної культури

Формування аскетичного типу культури у Росії у X – XV ст.


Спочатку процес створення аскетичного типу культури у Росії був із национально-историческими особливостями затвердження східного християнства на Русі і характером відносин із Візантією.

Найбільш «динамічним, мерехтливим історія і визначальним історію» типом духовного діяча був і «найбільш відособлений у світі й історію, найбільш звернений вічності тип», саме, тип подвижника-аскета, інока, пустынножителя. Найвідоміші імена із зазначеного низки – Феодосія Печерського, Сергій Радонєжський, Ніл Сорский, Йосип Волоцкий, Андрій Рублев. У Росії її завжди була явна підсвідома впевненість, що християнство «імпортовано» від греків. Через цієї впевненості російські церковні діячі, особливо у період Московської Русі, намагалися буквально слідувати грецьким книгам, зміст яких часом залишалося загадковим й те водночас служило єдиним твердим критерієм чистоти православ'я, отриманого в Візантії. Будь-яке відхилення думкою навіть від прийняття цього письмового скарби розцінювалося як потенційна єресь».

Визначним релігійним мислителем і діячем, що заклав основи аскетичного напрями російської духовної традиції, був преподобний Феодосія Печерського. «Житіє Феодосія Печерського», написаного кінці XI - початку XII століття ченцем Києво-Печерського монастиря Нестором.

Слід зазначити дві основні сфери діяльності преподобного Феодосія як духовного наставника: монастир, його облаштування і держави, вплив Феодосія на політику князів. Ігумен Феодосій віддає перевагу суворому Студийскому статуту (статут, складений одному з монастирів Константинополя). З іншого боку, через нестачу колишніх монастирських будинків, преподобний Феодосій керує, і сама бере активну участь у будівництві більш просторого Києво-Печерського монастиря на на новому місці, закладає знаменитий Успенський собор. З іншого боку, ігумен заохочує книгописание, створює при монастирі притулок для хворих, допомагає бідних клубах і несправедливо постраждалим від влади можливе. За часів Феодосія Києво-Печерська обитель стала зразком всіх інших обителей землі російської.

Завдяки своєї богоугодної життя Феодосій набуває духовний авторитет і у світській середовищі. Він поважають великого князя Ізяслава. З творів преподобного Феодосія до нас дійшли вісім повчань монастирської братії, два послання до князю Ізяславу Ярославичу і жодна молитва.

Преподобний закликає братію з повагою і любов'ю належить до трудящим і стражденним, допомагати нужденним, постійно пам'ятати про своє місії та долати усе, що від нього відволікає та заважає її виконання. Найбільш суворим суддею Феодосій виступає стосовно собі не є прощаючи навіть найменшого в слові чи, в думці, діє відступу від своїх зобов'язань служіння братії.

Преп. Сергій Радонєжський (1314 – 1392) не залишив жодного письмового джерела. Причому набагато раніше самого народження, як зазначається у Житії, було дивовижне знамення, який відн...

Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31