Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Грошові зобов'язання

ЗМІСТ


1. Доходи від операцій з грошовими зобов'язаннями

2. Порівняння прибутковості операцій з грошовими зобов'язаннями

3. Кредитні операції

4. Схеми погашення кредиту

5. Розрахунки в умовах інфляції

До найпоширеніших грошових зобов'язань, котрі обертаються (купуються і продаються) на грошовому ринку, можна віднести вексель й депозитний сертифікат.

Вексель - документ, цінний папір, складений за встановленим законом формою, який містить в собі безумовне грошове зобов'язання.

Простий вексель являє собою зобов'язання векселедавця сплатити после настання рядок певну суму грошей векселедержателеві.

Переказний вексель (тратта) містить письмовий наказ векселедавця (трасанта, адресований платникові (трасату), про сплату зазначеної у векселі суми грошей третій особі – власникові векселі (ремітенту).

Депозитний сертифікат - це цінний папір, що свідчить про ті, у банк внесення строковий внесок із фіксованим строком й ставкою відсотка. Існує два різновиди депозитних сертифікатів: непередавані, котрі зберігаються у вкладника і после настання рядок пред'являються до банку, й передавані, котрі вільно продаються на вторинному фінансовому ринку.

І вексель, й депозитний сертифікат до настання рядок оплати по ньому може бути куплений банком за ціною, менше тієї, котра винна бути виплачена по них наприкінці рядок. Пред'явник зобов'язання при цьому одержує гроші раніше зазначеного в ньому рядок за мінусом прибутку банку у вигляді дисконту.

1. Доходи від операцій з грошовими зобов'язаннями


Банк при настанні рядок оплати зобов'язання одержує повністю зазначену в ньому суму. Таку операцію можна розглядати як видачу банком кредиту, шляхом дострокової виплати йому позначеної в зобов'язанні суми за мінусом відповідного відсотка.

Сума процентних грошей (дисконт) визначається виходячи з суми зобов'язання із використанням облікової ставки:де I - дисконт (дохід банку);

P.S - сума, що винна бути виплачена по грошовому зобов'язанню наприкінці рядок погашення, рівному року;

US - облікова ставка, по якій ураховується грошове зобов'язання.

Якщо рядків від моменту обліку до моменту погашення зобов'язання якщо становити деяку частину року, дисконт якщо дорівнювати:де h - кількість днів від моменту обліку зобов'язання до моменту його погашення;

H - кількість днів у році, Яка прийнята до розрахунку при обліку зобов'язання.

Сума, Яка виплачується власникові зобов'язання при його обліку, якщо дорівнювати:Приклад 1.

Вексель номінальною вартістю 28000 грн. зі строком погашення 4.08 врахований 4.05 при обліковій ставці 6 % річних. Визначити суму, виплачену власникові векселі при розрахунковій кількості днів у місяці, рівній 30 і у році - 3...

Страница 1 из 7 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31