Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Використання схем економіко-математичного моделювання пенсійних виплат

Використання схем экономико-математического моделювання пенсійних виплат

Сучасна пенсійна система Республіки Казахстан починає свій відлік з 1997 року, коли Уряд РК схвалило Концепцію реформування системи пенсійного забезпечення у країни й було ухвалено Закон «Про пенсійне забезпечення Республіка Казахстан», Реформування полягала у розбудові основи накопичувальної пенсійної системи при поступову відмову від солідарної системи, З погляду актуарія, пенсійну реформу - переклад державної пенсійної системи з розподільного на частково накопичувальне фінансування - приклад зміни те, що прийнято називати методом фінансування пенсій.

У

актуарной практиці Заходу під актуарным методом фінансування (funding method, actuarial costmethod) розуміють бюджетний план формування накопичень Пенсійного фонду, чи принципову схему внесків, виділені на фінансування пенсій. У країнах, де накопичувальні пенсійні системи (професійні, корпоративні, муніципальні та інших.) існують давно, застосування таких методів розроблено дуже докладно та практично, й теоретично. Метод фінансування визначає план внесення платежів і шляхом створення резервів [[1]]. Так, при одних методах фінансування можна створювати великі, за інших - менші резерви (до нульового при розподільчому, PAYG, методі); гроші майбутніх пенсіонерів можуть «працювати», приносячи інвестиційний прибуток понад більш-менш довго, тощо.

Розмаїття існуючих питань зводиться одного: як формувати пенсійний фонд, маю на увазі забезпечення адекватного рівня пенсій? Методи фінансування описують як план такого формування, а й передбачають механізми його більш-менш «автоматичної» коригування у разі відхилень з допомогою коливань випадкових чинників (інфляції, інвестиційної дохідності і вартості активів, зарплат, смертності тощо.). Стандартизация методів фінансування дозволяє стандартизувати роботу актуарія (наприклад, при періодичному актуарном оцінюванні пенсійних фондів) і дає можливість точного відповіді такі питання, як:

-скільки грошей має бути, у фонді нині;

-скільки потрібно йому внести при недофінансуванні як і розробити графік внесення;

-як і сума внесків у фонд? тощо. буд.

Це дозволяє налагодити чітке актуарное оцінювання, його «на конвеєр», створює нормативну базу на вирішення суперечок і виключення зловживань. Тож Казахстану, де стандарти актуарного оцінювання доки вироблені, не нагромаджено практичного досвіду у цій галузі, дана проблема є особливо актуальною.

Сучасна пенсійна система


Нині у Казахстані склалася трирівнева система пенсійного забезпечення: базова, солідарна і накопичувальна з фіксованими відрахуваннями. У цьому Казахстан використовує великої світової досвід, накопичений у цій сфері, але потрібно відзначити, що відсотковий вміст сформованих у Казахстані пенсійних інститутів (економічні та правові характе...

Страница 1 из 14 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31