Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Розвиток бюджетних відносин у 1985-1998 роках

З метою вдосконалення господарського механізму 80-ті роки проводився експеримент з розповсюдження на підприємствах методів господарювання, трохи згодом почали впроваджувати повний господарський розрахунок і самофінансування. Виробничі об'єднання (підприємства) вносили до бюджету плату за виробничі фонди з широкою диференціацією ставок, робили відрахування з прибутку чи доходи за трудові і природні ресурси з урахуванням довгострокових нормативів. Принцип самофінансування припускав обмеження чи повна відмова від бюджетних асигнувань. Насправді який завжди вдавалося врахувати одночасно інтереси як підприємства, і держави. Багато підприємств свідомо занижували планові зобов'язання.

Всі ці явища позначились в державний бюджет. Високий рівень бюджетного перерозподілу ресурсів послабляла госпрозрахункові стимули підвищення ефективності виробництва, породжувала прагнення підприємств жити за рахунок, підривала стабільність і збалансованості бюджету.

Заходи щодо реформування господарських взаємин у промисловості, багато заходи у сільському господарстві інших галузях, які супроводжувалися значною збільшенням витрат із загальнодержавного грошового фонду, не сприяли відповідному зростанню фінансових ресурсів країни. Доходи збільшувалися повільніше витрат, почало бракувати державного бюджету. У покриття витрат утягувалися кошти, які є зі своєї сутності доходами (частина ресурсів Ощадного банку, резерви Держстраху та інших.). Бюджетний дефіцит негативно впливав на економіку, підривав стійкість грошового звернення, породжував інфляційні процеси.

Впродовж останнього десятиріччя XXв. у Росії ознаменувалося радикальними змінами усіх сторін життя: змінилася система політичних інститутів власності та економічних відносин, почалася боротьба за перерозподіл власності, відбулася повномасштабна соціальна революція. З огляду на цих змін проявилися властиві періоду революційних змін що слабкість і неефективність влади. Політична і фінансова нестабільність, які ускладнили проведення економічних перетворень.

Під час проведення господарської реформи, у першу чергу, необхідно визначити кінцевої мети проведених перетворень. Без цього то, можливо стратегії розвитку, проте тактичні рішення мати випадковий. Прикладом цього й служити перехід Росії на основи ринкової економіки початку 1990-х рр. Але у умовах слабкості проведеної економічної політики та не чіткої програми дій розуміли, що ринкових перетворень слід з реформування бюджету та взагалі бюджетною системою.

Реформування бюджетною системою почалося умовах неефективного виробництва, дефіцитності бюджету, великих зовнішніх боргів, значного зменшення доходів бюджету, порушення міжбюджетних відносин, відсутності відповідного законодавства. Ряд регіонів припинили відрахування частини свої доходи до бюджету держави. Падіння промислового виробництва та ВВП 1991 р. становило 15%. Дефіцит державного бюджету становив щонайменше 20% ВВП проти 4% 1990 року. Промисловий спад внаслідок дезін...

Страница 1 из 4 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31