Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Відповіді на іспиті з загальної психології

1.Место психології у системі наук про людину.

2.Психология як наука.Специфика психологічного знання.

Психологія як наука. Специфіка наукового психологічного знання. Галузі психології.

Психологія як наука, психіка і його хар-ки.

Psuche(греч.) – душа. Logos(греч.) – сенс, виражений в слові (цілком осмислене слово, розум, пізнання, вивчення, дослідження, розумне розуміння). Т.о., психологія – наука про душу (психіці). Інші визначення: вивчає псих. явища і поведінку; вивчає філіпченкове виникнення, онтогенетическое розвиток (тут психіка така як і діяльність) і функціонування психіки (тут діяльність така як і психіка) й зовнішньоекономічної діяльності (Леонтьєв). Інший сенс слова «психологія»: ЛОГОС – розумна організація (пристрій). Психологія – те й реальність, що можна вивчати (розумна організація психічного). Звідси синоніми слова психологія – індивідуальність, характер (сукупність психічних чорт, способів поведінки).

Визначення психіки (як об'єкта психології): відбиток об'єктивного світу, необхідне суб'єкту життю і забезпечення діяльності у ньому, і навіть управління своєю амбіційною поведінкою. Псих. явища - усе те, що емпірично наблюдаемо (але м.б. усвідомленим і непро.) інакше кажучи = факти. 4 сфери псих. явищ: спонукання, пізнання, переживання, самосвідомість. 

Співвідношення життєвої і з наукового психології

1. Житейские психологічні знання конкретні (пр/р: різне поведінка батьків у різних ситуациях).Научная психологія прагне узагальнень. 2. Житейские знання носять інтуїтивний характер, а наукові - раціональні і геть усвідомлені. 3. Засоби передачі знання - в життєвих знаннях – у своїх помилках, у наукових - накопичення і передачі. 4. Спосіб отримання знань - в життєвих – спостереження та роздуми, у наукових + експеримент. 5. Індивід обмежений тільки свої знаннями, а наука їм. більший обсяг.

Специфіка психологічного знання.

Специфіка психол. знання пов'язані з її об'єктом. Метод - непряме пізнання та інші св. з псих. явища - об'єкти через кіт. отраж. психіка, спілкування, поведінка (ін.: детектор брехні - непряме пізнання). Інші особливості психол. знання: 1. Сливается суб'єкт і той пізнання. Думка зробила поворот він. Наукове свідомість людини стає його науковим самосвідомістю. 2. Психологічний факт залежить від теоретичного ставлення до ньому (залежить від цього як він представляє дослідник). 3. Психологічний факт залежить від суб'єктивного ставлення до ньому (як представляє сам випробовуваний). 4. Унікальні практичні кошти. Нове знання про людину робить її іншим: змінює її стосунки, мети, його зі стану і переживання. Тобто. психологія – це наука, як познающая, а й що створює, конструирующая людини.

Галузі психології

Психологія нах. у центрі наук - спирається на разн. науку й м. сказати, що вона м. б. > гуманитарна, а м.б. > науков...

Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31