Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: БЖД, відповіді на екзаменаційні питання

1.   Мета, основні завдання БЖД, місце і у підготовці фахівця.

Нині ефективна професійна діяльність неможлива без забезпечення безпеки людини у середовища проживання. З огляду на, що перетворення біосфери в техносферу призвело до бурхливе зростання небезпек і надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, питання захисту людини (безпеку) й навколишнього природної сфери (екологічність) має вирішуватися фахівцями всіх галузей.

Мета курсу: сформувати у фахівців уявлення про нерозривній єдності ефективної професійної діяльності, зі вимогами до гарантування безпеки й захищеності людини. Реалізація цих вимог гарантує збереження працездатності й здоров'я, готує його до дій в екстремальних умовах.

     Завдання курсу: озброїти учнів теоретичними знаннями й практичні навички, необхідні:

· створення комфортного стану довкілля в зонах трудової діяльності й відпочинку людини;

· ідентифікації небезпек довкілля природного і антропогенного характеру;

· розробки й реалізації заходів захисту чоловіки й довкілля від негативних впливів;

· проектування й експлуатації техніки, технологічних процесів та економіки відповідно до вимог їх безпеки та екологічності;

· забезпечення стійкості функціонування об'єктів і технічних систем в штатних і надзвичайні ситуації;

· прогнозування розвитку та оцінки наслідків надзвичайних ситуацій;

· прийняття рішень щодо захисту виробничого персоналові та населення від наслідків аварій, катастроф, стихійних лиха й застосування сучасних засобів поразки, і навіть вжити заходів щодо ліквідації наслідків.

Через війну вивчення дисципліни "Безпека життєдіяльності" фахівець має знати: теоретичні основи безпеки життєдіяльності у системі "людина – середовище проживання"; правові, нормативно–технические і організаційні основи безпеки життєдіяльності; основи фізіології і раціональні умови діяльності; анатомо–физиологические наслідки на людини травмуючих, шкідливих і вражаючих чинників; ідентифікацію травмуючих, шкідливих і вражаючих чинників надзвичайних ситуацій, кошти й методи підвищення безпеки і екологічності технічних засобів і технологічних процесів; методи дослідження стійкості функціонування виробничих об'єктів і технічних систем в надзвичайні ситуації; методи прогнозування надзвичайних ситуацій і розробки моделей наслідків.

Мета вивчення: дати, як фахівцям, необхідні дані з правових організаційних питань охорони праці, виробничої санітарії та безпеки.

Завдання дисципліни:

Навчитися встановлювати небезпека.

Не допустити небезпека, ліквідувати загрозу її виникнення.

Ліквідувати її наслідки з мінімальними витратами для економіки та здоров'я.

Знати:

Методи і знаходять способи забезпечення безпеки життєдіяльності.

Принципи взаємозв'язку ...

Страница 1 из 5 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31