Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Основи демографії

Зміст


Запровадження

. Демографія як самостійна наука. Історія формування демографічних знань та механізм виникнення демографічної науки

. Структура демографічної науки

. Народонаселение як центральна категорія демографії

. Відтворення населення як демографії і той її вивчення

Укладання

Список літератури


Запровадження


Демографія (demography - буквально "народоописание", від грецьких слів demos-народ і grapho-пишу) - наука про типах, засобах та природі відтворення населення Криму і чинниках, які обумовлюють і які впливають той процес.

Термін "демографія" вперше виник 1855 в назві книжки французького вченого А. Гийяра "Елементи статистики людини, чи Порівняльна демографія". Офіційне визнання він отримало відразу після проведення Міжнародного конгресу гігієни і демографії у Женеві в 1882. У російську мову термін увійшов із 1870-х у зв'язку з роботами 8-ї сесії Міжнародного статистичного конгресу (Петербург, 1872). Спочатку термін демографії вживався як синонім статистики населення. Надалі демографією почали називати вид діяльності з збору даних, опису та аналізу змін - у чисельності, складі - й відтворенні населення; рідше - просто даних про населенні. Прикметник "демографічний" вживається як "належить до вивченню населення" (наприклад, демографічна література), і навіть як "належить до населенню" (наприклад, демографічна структура).

У цьому роботі розглянемо питання демографії як науки: її структуру і типологію демографічних наук.


1. Демографія як самостійна наука. Історія формування демографічних знань та механізм виникнення демографічної науки


Як самостійна наука демографія вивчає закономірності і психологічні чинники, що визначають або значно що впливають такі явища людського життя, як народжуваність, смертність, брачность і припинення шлюбу, відтворення подружніх пар і неблагополучних родин, відтворення населення цілому як єдності цих процесів; вона досліджує зміни возрастно-половой, шлюбної і ціною сімейної структури населення, взаємозв'язок демографічних процесів і структур, і навіть закономірності зміни загальній чисельності населення і неблагополучних родин як результату взаємодії цих явищ. Демографія розробляє методи описи, аналізу та прогнозу демографічних процесів і демографічних структур [2, С.56].

У практичному плані область демографічних досліджень входить опис демографічній ситуації, аналіз тенденцій і внутрішніх чинників демографічних процесів планети загалом, в окремої країні або групі країн; на окремих територіях чи окремі групи населення різні періоди. З вивчення особливостей народжуваності і смертності у різних поколіннях, у різних соціальних групах і різними територіях демографія оцінює найбільш ймові...

Страница 1 из 9 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31