Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Образи "Лиха з розуму"

Єлецький державний педагогічний інститут
КУРСОВАЯ РОБОТА


Образи “Горя з розуму”
Выполнил:

студент грн. Л-53

Скиперских А.В.

Науковий керівник:

Харлампиди О.Д.

Єлець, 1998

УСПІХ «Горя з розуму», появи напередодні повстання декабристів, був надзвичайно великий. «Грому, галасу, захоплення, цікавості кінця немає», - так охарактеризував сам Грибоєдов атмосферу приятельського уваги, кохання, і підтримки, якої оточили комедію, і її автора передові російські люди двадцятих років.

За словом Пушкіна, комедії «справила неописане дію аж раптом поставила Грибоєдова поруч із першими нашими поетами». У світовій літературі небагато можна знайти творів, які, подібно "Горю з розуму», в стислі терміни здобули би так безсумнівну всенародну славу. У цьому сучасники повною мірою відчували соціально-політичну актуальність комедії, сприймаючи її як злободенне твір яка зароджувалась у Росії нової літератури, яка мала своїм завданням розробку «власних багатств» (тобто матеріалу національної минуле й сучасної російського життя) - і власними, оригінальними, не позиковими засобами. Сюжетную основу «Горя з розуму» становив драматичний конфлікт бурхливого зіткнення розумного, шляхетного і волелюбного героя із навколишньою його косной середовищем реакціонерів. Цей зображений Грибоєдовим конфлікт був життєво правдивий, історично достовірний. З юних літ обертаючись у колі передових російських людей, котрі вступили на шлях 6орьбы зі світом самодержавства кріпацтва, живучи інтересами них, поділяючи їхні погляди Молдові і утвердження, Грибоєдов мав можливість близько і повсякденно спостерігати найважливіше, характерне і хвилюючу явище громадського побуту свого часу - боротьбу двох світоглядів, двох ідеологій, двох життєві укладів, двох поколінь.

Після Великої Вітчизняної війни, у роки формування та підйому суспільно-політичного і загальнокультурного руху дворянських революционеров-декабристов, боротьба нового - новонароджуваного і що розвивається - з колишнім - що віджило і який гальмує поступ - найгостріше полягала у формі саме такої відкритої сутички між молодими глашатаями "вільної життя» і войовничими охранителями старозавітних, реакційних порядків, яке зображено в «Горі з розуму». Сам Грибоєдов у відомому, постійно цитованій листі до П. А. Катенину (січень 1825 року з граничною ясністю розкрив утримання і ідейний сенс драматичної колізії, належної основою «Горя з розуму»: "...у моїй комедії 25 дурнів однієї розсудливого людини; і це людина зрозуміло в противуречии із "суспільством його оточуючим, ніхто не розуміє, ніхто вибачити гребує, для чого студент трошки вище інших».

І далі Грибоєдов показує, як планомірно і нестримно, дедалі більш загострюючись, наростає «противуречие» Чацького з фамусовским суспільством, як і суспільство зраджує Чацького анафемі...

Страница 1 из 9 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31