Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Асортимент і якість чаю

Іжевський кооперативний технікум

КУРСОВАЯ РОБОТА

на задану тему: «Асортимент і якість чаю»

Спеціальність 0612 «Товароведение»

Студента заочного відділення

5 курсу групи ТОВ «Б»

Вахрушевой Марини Сергіївни


Преподаватель-руководитель

Федорова Т.В.
Ижевск 2005

Запровадження

«Якщо холодно, чай вас зігріє. Якщо до вас спекотно, він вас остудить. Коли ви настрій придушене - він вас побадьориє, якщо порушено - заспокоїть», свого часу помітив сер Вільям Гладстон, відомий точними афоризмами. Краще звідси цілющім напій і ясно сказати не можна. Важко сьогодні уявити, що були часи, коли землі було невідомо смаку чаю. Здається, що він завжди було. Чай супроводжує особи на одне протязі усього життя, він незмінно наявний у кожному будинку й офісі. Де де ви виявилися - у ресторані чи серйозною діловою зустрічі - Вам завжди запропонують вплинув на вибір кілька сортів чаю.

Древній напій становив частину незмінного розпорядку дні, у відповідно до цього живе й усе населення світу, це означає, що чай має ще однією визначною властивістю: з його за допомогою чітко організувати і розпланувати щодня.

Важливе значення має, те, як і коли не потрібно пити цей багатий корисними речовинами чудовий напій.

Найкраще пити чай свіжозавареним, т.к. речовини, які дають напою чудовий аромат і колір, дуже летучі і за повторному нагріванні випаровуються. Отож істинний смак чаю пізнають лише ті, хто звик пити його ту годину після заварки.

Страшно уявити, як важко довелося б сучасній діловій людині з його вічним дефіцитом часу, якби цієї проблеми не вирішили вже століття тому. Якось американський бізнесмен Томас Салливан став розсилати своїм покупцям чаї в шовкових мішечках, щоб заощадити на жерстяних баночках, яких завжди бракувало. І комусь із продавців несподівано спала на думку думку заварювати чай просто у мішечках. Так почалася історія «tea bags» - чайних пакетиків, без які неможливо уявити сучасне буття.

У важливо як високу якість, а й розмаїтість. Можливість вибирати чай на свій смак - невід'ємне право кожної людини. Сучасні виробники чаю, виходячи з знанні таємниць древніх східних рецептів, створюють справжні шедеври.

1.     
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

1.1 Історія розвитку чайної продукції


Чай - одне із найбільш древніх напоїв, вживаних людиною. Батьківщиною чайного рослин та напою потім із нього є Південно-Західний Китаю і що прилягають до нього райони Верхній Бірми і Північного Індокитаю. Нині культивує у понад 30 країн світу, але основними виробниками є Індія, Китай, Шрі-Ланка, Японія, Кенія, Росія. У Світовому експорті чаю перше місце займає Індія, а імпорті - Англія, де річне споживання чаю душу населення становить близько 5,5 кг.

Індійський чай, особливо вирощений околицях Дарджилинг і Нимирис, вважається однією з найкращих у світі.

У Росії її чай почали вживати з 1638 року. У у вісімнадцятому сторіччі популярність чаю у Росії зросла, ввезення збільшився, і вони шукати можливість його обробітку країни.

У 1848 р. близько Сухумі був отриманий позитивний результат обробітку чаю, а 1864 р. одній із виставок Росії демонструвалися перші зразки «Кавказького чаю». Тепер єдиний поки виробником чаю у Європі. Чаи нашій країні вирощують переважно у Грузії (94,5-95% усього виробництва), Азербайджані (близько 3,8%) і Краснодарському краї (близько 1%). Потреба нашої країни у чаї понад 70% задовольняється з допомогою чаю вітчизняних. Від

Реклама
загрузка...
88x31