Теми рефератів
> Реферати > Дипломні проекти > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті > Контакти
Реклама

Реферат: Нормативно-правові акти РФ

САНКТ-ПЕРЕРБУРГСКАЯ АКАДЕМІЯ

УПРАВЛІННЯ І ЕКОНОМІКИ

Факультет менеджменту

Спеціальність: 080504 «Державне і муніципальне управління»РЕФЕРАТ

Дисципліна: Правознавство

Тема: Нормативно-правові акти РФ.Выполнил: _________________


Перевірив: _________________


2009 р.

Оглавление


Запровадження

Глава 1. Загальна характеристика нормативно-правового акта

1.1 Поняття та ознаки нормативно-правового акта

1.2 Дія нормативних актів у часі, у просторі і з колі осіб

Глава 2. Класифікація нормативно-правового акта

2.1 Нормативно-правові акти, зумовлені за значимістю і з юридичної силі

2.2 Нормативно-правові акти, зумовлені по органу, принимаемому і за обсягом і об'єкту регулювання

Укладання

Список джерел


Запровадження


Нормативні правові акти є вивченій у вітчизняному правознавстві формою права. Исследовались їхньої природи, ознаки і їхні властивості. Найважливіша умова ефективного існування нормативних правових актів - їх иерархичность, системність. Ці властивості вивчалися й у радянському, й у сучасного російського правознавстві. Розроблено теорію указної права, виявлено закономірність, за якою укази прагнуть регулювати взаємини спікера та вирішувати питання, не віднесені до компетенції, підміняти як постанови, а й закони. Окремі види законів доки ставали предметом дослідження. Наприклад, закони Російської Федерації - мало розроблене явище. Кодексы, хоча і є найважливішим елементом законодавства, частіше розглядаються у зв'язку з систематизацією, точніше, як його результат.

Наявність суперечливих тенденцій у трактуванні вольового змісту нормативного правового акта. Визначає напрям, що йде убік звуження кола осіб, інтереси він висловлює, друге - у бік зростання відображення загального інтересу. Якщо опустити кількісні характеристики, то правової акт висловлює волю певної соціальної спільності. У ньому закріплюються мету й завдання, влади на рішення що їх спрямований. Демократизм суспільства, держави й права є діяльнісною характеристикою, що відбиває коливання змісту нормативного правового акта: від волі однієї особи до волі всіх людей.

Важливим ознакою нормативного правового акта виступає його офіційний характер. Издаваемый органами державної влади чи іншими уповноваженими органами акт несе у собі відбиток сили, яка породила. Офіційний характер нормативні правові акти отримують через їхнього нерозривного зв'язку із державою.

Факт, що нормативний правової акт призначений для державної організації громадських відносин, вимагає взаємодії інформаційних потоків у системі «держава – суспільство». Цю роль виконує опублікування нормативних правових актів ознайомлення адресатів розпоряджень із змістом. Тому встановлюються підвищені вимоги проц...

Страница 1 из 12 | Следующая страница

Реклама
загрузка...
88x31